Pobierz zestaw 5 bezpłatnych e-booków

Zbuduj swoją biblioteczkę inwestora dzięki TMS Brokers

analiza rynkuforex

Szczegółowy opis czym jest analiza fundamentalna oraz analiza techniczna. Powody dla których warto wejść w świat finansów, pomoc w rozpoczęciu inwestowanie oraz możliwe strategie inwestycyjne.

Ocena:

ranking

Przewodnik po kontraktach

Czym są kontrakty? od czego zależy ich cena? zalety obrotu pozagiełdowego?

Ocena:

ranking

Spółki giełdowe

Szczegółowy opis 40 największych światowych spółek giełdowych.

Ocena:

ranking

daytrading

Omówienie wszystkich najważniejszych aspektów dotyczących tradingu na rynku walutowym, począwszy od odpowiedniej organizacji handlu, przez zarządzanie kapitałem, aż po konkretne sygnały do otwarcia transakcji.

Ocena:

ranking

Ocena:

Inwestycje start

Jak zacząć inwestować bez nadmiernego ryzyka opowiadają blogerzy finansowi Michał Szafrański i Zbigniew Papiński

Ocena:

ranking

Trader doskonały

Ocena:

Nowa książka autora klasycznej już pozycji "Giełda, wolność i pieniądze". Van Tharp przedstawia w niej całościowy przepis na to, jak stać się skutecznym, zawodowym traderem. Jego system, stanowiący połączenie psychologii inwestowania i solidnych metod spekulacyjnych, ma umożliwić osiąganie optymalnych wyników inwestycyjnych zarówno w czasie wzrostów, jak i spadków.


Analiza price action trendy

Ocena:

W książce autor przedstawia podstawy price action i skupia się na handlowaniu w trendach. Szczegółowo opisuje, w jaki sposób zrozumienie mechaniki rynku i analiza wykresu świeca po świecy mogą pomóc w odkrywaniu formacji, które umożliwiają osiągnięcie zysku dzięki wczesnemu otwarciu pozycji z blisko leżącym poziomem zlecenia stop loss. Brooks koncentruje się głównie na wykresach 5-minutowych, ale omawia także wykresy dzienne i tygodniowe na rynkach terminowych, walutowych oraz akcyjnych.